Naczepa z drewnem uderzyła w busa. Ekspresówka w warzywach

Opublikowane dnia 19.03.2019

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie wyjaśniają okoliczności wypadku w Nowej Kiszewie, gdzie w busa uderzyła naczepa z drewnem. Na trasę S5 w okolicach Rawicza wysypały się z kolei warzywa.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że - w pierwszym zdarzeniu - 40-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Man, którym przewoził drewno, gwałtownie zahamował, by uniknąć zderzenia z innym autem.W wyniku tego naczepa przesunęła się na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w przód busa marki Volkswagen, oznaczonego jako pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych. 50-letni kierowca volkswagena oraz troje pasażerów w wieku 12, 18 i 54 lat trafili do szpitali.

Badania alkotestem kierowców wykazały, że byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności zdarzenia - zabezpieczyli ślady, zrobili zdjęcia oraz sporządzili szkic sytuacyjny.

Z kolei na ekspresowej drodze S5 w okolicach Rawicza (woj. wielkopolskie) przewożąca warzywa ciężarówka podczas manewru omijania zahaczyła o stojącego mercedesa actrosa - podaje rawicka Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

Uszkodzony został bok naczepy i na jezdnię wysypała się spora część transportowanych produktów. Strażacy pomogli pracownikom służby drogowej w uprzątnięciu pasa ruchu. Przy usuwaniu pojazdów konieczne było użycie sprzętu tnącego i hydraulicznego.Pożarnej.