Niemiecki sąd zezwolił na wycinkę starożytnego lasu. Zamiast niego kopalnia węgla!

Opublikowane dnia 28.11.2017

Unia Europejska straszy Polaków, że wycinka w Puszczy Białowieskiej jest nielegalna. Urzędnicy w Brukseli stają na głowie, by ukarać nas milionowymi karami. W tym samym czasie niemiecki sąd odrzucił wniosek ekologów, chcących zakazania wycinki części lasu Hambach. Kolejne tysiące drzew mogą być więc usuwane, a w to miejsce swoją ekspansję może rozszerzyć gigantyczna kopalnia węgla brunatnego.

 

fot. Agencja Gazeta

Jak informuje agencja AP, "las Hambach stał się przedmiotem środowiskowych protestów przeciwko ekspansji potężnej kopalni, która dostarcza ogromne ilości węgla używanego w pobliskich elektrowniach". Proceder wyniszczania lasu chciała zatrzymać grupa ekologów BUND, ale wyrokiem administracyjnego sądu w Kolonii, ich wniosek został odrzucony.

 

Zwolennicy ochrony środowiska obawiają się teraz, że decyzja zostanie wykorzystana przez firmę energetyczną RWE (niemieckiego potentata branży energetycznej). Wydobywany przez nich surowiec lignit, to jak podkreśla AP "składnik węgla brunatnego uważany za jedną z najbardziej zanieczyszczających form paliw kopalnych".