Podpalenie powodem pożarów w Portugalii i Hiszpanii? Policja: mamy dowody

Opublikowane dnia 18.10.2017

Policja w Hiszpanii i Portugalii znalazła dowody na to, że kilkaset pożarów, które pustoszą Półwysep Iberyjski wybuchło w następstwie celowego podłożenia ognia. Mają za tym stać zorganizowane grupy przestępcze.

W pożarach zginęło już 37 osób (PAP/EPA)

We wtorek komenda policji w Vigo w północno-zachodniej Hiszpanii poinformowała, że natrafiono na dowody wskazujące na istnienie gangu specjalizującego się w masowych podpaleniach terenów leśnych. Funkcjonariusze rozpoczęli już poszukiwanie członków grupy przestępczej.

Policja odkryła, że co najmniej 200 pożarów, które od niedzieli pojawiły się na terenie wspólnoty autonomicznej Galicji, powstało w wyniku celowego podpalenia.

"W wielu miejscach, w których wybuchł pożar, śledczy wykryli obecność tej samej furgonetki. Poszukiwanych jest wiele osób podejrzanych o podłożenie ognia" - napisał dziennik.

Śledczy wykryli, że wiele oddalonych od siebie pożarów wybuchło w bardzo krótkim odstępie czasu. "Przestępcy wiedzieli, że mają niewiele czasu na wywołanie dużych pożarów w związku z nadchodzącym huraganem Ophelia, przynoszącym opady deszczu na dotknięte suszą tereny" - napisał "La Voz de Galicia".