Wiele osób czekało na to od jesieni. W lasach pojawiają się pierwsze grzyby

Opublikowane dnia 28.05.2019

 

Na razie są małe i jest ich niewiele. Jednak pasjonaci grzybobrania na tą chwilę czekali wiele miesięcy. Jeżeli sprzyjające warunki będą się utrzymywać, jest szansa na pierwsze większe zbiory.

 

 

W lasach regionu pojawiły się pierwsze grzyby. Na razie nie ma co liczyć na większe zbiory, jednak miłośników grzybobrania z pewnością ta informacja ucieszy. Nie brakuje bowiem pasjonatów, którzy każdą wolną chwilę starają się spędzać w lesie w poszukiwaniu grzybów.

Początek maja był suchy a więc grzybnia nie miała warunków do rozwoju. W ostatnich dniach sporo padało, dodatkowo panuje sprzyjająca temperatura, a grzyby oprócz wilgoci potrzebują przede wszystkim właśnie ciepła. Nic więc dziwnego, że pierwsze można już znaleźć pierwsze okazy.

Na razie nasi czytelnicy informują o kurkach i borowikach ceglastoporych. Grzybów nie ma ich jeszcze zbyt wiele, jednak jak ktoś zna las i wie gdzie szukać z pewnością znajdzie pierwsze tegoroczne okazy. Jeżeli sprzyjające warunki będą się utrzymywać, grzybów powinno pojawiać się coraz więcej.