Czym jest zrywka drewna

Zrywka drewna to proces transportu drewna z miejsca pozyskania (np. z lasu) do miejsca składowana lub załadunku. Jest to często czynność skomplikowana, a koszt zależy od miejsca pozyskania drewna. Zrywkę drewna możemy podzielić na grawitacyjną (przy użyciu ryz lub ślizgów), ręczną, konną czy wykonywaną mechanicznie (przy użyciu, ciągników, wciągarek, kolejek linowych).

Podział zrywki drewna

Istnieje także podział zrywki drewna ze względu na sposób transportowania: zrywka wleczona (drewno ciągnie się po podłożu), zrywka półpodwieszona (jeden koniec drewna styka się z ziemią), zrywka podwieszona (drewno nie ma kontaktu z glebą), zrywka nasiębierna (drewno ładuje się na ciągnik zrywkowy).

Najkorzystniejsze ogłoszenia zrywki drewna

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz całą listę firm proponujących różnego typu zrywkę przy pomocy specjalistycznych urządzeń. Prezentujemy ogłoszenia z różnych stron Polski, dzięki czemu wybierzesz najkorzystniejszą ofertę. Nasza baza powstała z myślą o ludziach z branży leśnej, zrzeszając podwykonawców pragnących podzielić się swoją widzą i doświadczeniem.